Laboratoria Przyszłości

20.05.2024r.

Dziś, podczas miniapelu uczniowie kl. 3️⃣ otrzymali drobne upominki na pamiątkę przyjętej w sobotę Pierwszej Komunii Świętej. Poza pięknymi figurkami otrzymali również breloczki do kluczy w kształcie aniołka ???? wydrukowane przy pomocy drukarki 3D, zapakowane w woreczki uszyte na maszynach, które zostały zakupione ze środków pozyskanych z programu #LaboratoriaPrzyszlosci

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób
Może być zdjęciem przedstawiającym koronka

22.04.2024r.

Takie oto piękne aniołki ???? i serduszka ???? powstały przy użyciu drukarki 3D zakupionej ze środków uzyskanych w programie #LaboratoriaPrzyszłości????️????

07.03.2024r.

Dzisiaj na języku niemieckim ???????? klasa VIII i V przy wykorzystaniu klocków KORBO tworzyła przeróżne meble????????????

20.02.2024r.

Oto przepiękne prace handmade, które zostały uszyte na maszynach otrzymanych w projekcie #LaboratoriaPrzyszlosci.

Zapraszamy do kuchni szkolnej, gdzie można nabyć piękne wielkanocne ozdoby wspomagając jednocześnie Radę Rodziców ????

01.02.2024r.

To już kolejny miesiąc, a zainteresowanie klockami Korbo nie gaśnie ❤️
Może właśnie obserwujemy przyszłych inżynierów? ????

31.01.2024r.

Poza zajęciami obowiązkowymi, mamy również takie, które rozwijają zainteresowania uczniów naszej szkoły. Jednym z takich zajęć jest kółko robótkowe, na którym powstają piękne produkty handmade ????

Zobaczcie sami!

17.11.2023r.

Zabawy popołudniowe w świetlicy ????
#LaboratoriaPrzyszłości
#KorboKlocki

10.11.2023r.

Dziś uczniowie kl. VIII Katolicka Szkoła Podstawowa w Oleśnicy zorganizowali uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przy tej okazji włączyliśmy się w ogólnopolską akcję #SzkołaDoHymnu. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” i krótkim wprowadzeniu każda klasa zaśpiewała jedną piosenkę patriotyczną. Po części artystycznej w gronie uczniów powitano uczniów kl. I oraz wręczono nagrody za udział w:

– konkursie „Bezpieczny na drodze”

– szkolnych eliminacjach do VI Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

– Dniu Artysty.

Na zakończenie uczniom-jubilatom wręczono słodki upominek i odśpiewano gromkie „Sto lat”.

Fotorelacja została wykonana sprzętem zakupionym ze środków pozyskanych w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości.

03.10.2023r.

Klasa IV i ich klucze wiolinowe ????

29.09.2023r.

Pizza Day – kl.VI

28.09.2023r.

Pizza Day w klasie VII ????????

13.07.2023r.

Półkolonie z Katolicką 🙂

16.06.2023r.

Wczorajszego popołudnia oczy nauczycieli i pracowników szkoły zwrócone były w kierunku uczniów klasy ósmej. Był to czas pięknych i wzruszających podsumowań i podziękowań. ❤️Aby wyrazić swoją wdzięczność, uczniowie podarowali pracownikom szkoły piękne torby, uszyte własnoręcznie na sprzęcie zakupionym ze środków pozyskanych w programie Laboratoria Przyszłości.

Takie torby i wiele innych produktów handmade będzie można zakupić podczas niedzielnego festynu szkolnego. Zapraszamy do zapoznania się ze stoiskami klasowymi ????

15.06.2023r.

Matematyka królową nauk. Jest wszędzie i jest super 🙂

02.06.2023r.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY????

Św. Jan Apostoł i Ewangelista był najmłodszym uczniem Jezusa, dlatego tegoroczny Dzień Patrona Szkoły postanowiliśmy zorganizować bezpośrednio po Dniu Dziecka. Chcieliśmy, żeby początek czerwca był dla naszych uczniów czasem wyjątkowym, świątecznym i radosnym, spędzonym i na zabawie, i na rozwijaniu zaintetesowań????.

W piątkowe przedpołudnie mieliśmy przyjemność gościć ekspertów z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości #MobilneLaboratoriaPrzyszłości????️????️????️????, którzy zorganizowali warsztaty naukowe dla kl. 4 – 8. Nasi najstarsi uczniowie wzięli również udział w warsztatach fotograficznych???? (dziękujemy serdecznie p. Szymonowi????????). Najmłodsi (kl. 1 – 3), wykazując się inwencją twórczą, stworzyli wspólnie z wychowawcami aniołki z masy solnej????.

Zwieńczeniem uroczystości był przegląd piosenki religijnej w języku angielskim????, który prowadzili uczniowie kl. 3, połączony z quizem wiadomości o św. Janie, a także wręczeniem nagród szkolnym mistrzom układania kostki Rubika????.

Dziękujemy kl. 8 za przygotowanie okolicznościowej gazetki oraz ciasteczek z cytatami z Ewangelii wg św. Jana????????????

12.05.2023r.

Uczniowie klasy 7, zainspirowani historią średniowieczną oraz kulturą rycerską, którą poznali, omawiając „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza, zaprojektowali i wykonali za pomocą długopisów 3D herby rodowe????️⚔️????

10.05.2023r.

W miniony piątek odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas VI i VII w zwięzły sposób przedstawili istotę świąt majowych. ????????

Ważnym i oczekiwanym elementem apelu było podsumowanie:

– Szkolnego Konkursu Rummikub 1️⃣2️⃣3️⃣,

– Szkolnego Konkursu Kolejności Wykonywania Działań ➕➖➗✖️oraz

– Szkolnego Konkursu w Piłkarzyki ⚽️

Laureatom i uczestnikom gratulujemy, a Państwa zapraszamy na krótką fotorelację ????

PS. Warto wspomnieć, że zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym ze środków pochodzących z programu #LaboratoriaPrzyszłości ????

19.04.2023r.

Współpracujemy i rozwiązujemy zadania matematyczne ????i bardzo nam się to podoba ????

04.04.2023r.

Świąteczne drukowanie

Dziś uczniowie klasy 7 zapoznali się z projektami druku 3D na drukarce BANACH SCHOOL oraz z budową i funkcjonowaniem szkolnego sprzętu. Już niebawem święta Wielkiej Nocy, dlatego młodzież wydrukowała wielkanocnego króliczka.

22.03.2023r.

Szyjemy marchewki dla królików, aby wspomóc oleśnicką perełkę architektoniczną, czyli Zamek Książęcy w Oleśnicy. Na efekty naszej pracy trzeba trochę poczekać. Dziękujemy cioci Marysi za warsztaty. Maszyny do szycia są super????